Rezultaty XVI Konkursu Piosenki Ukraińskiej «З ПІДЛЯСЬКОЇ КРИНИЦІ 2020» 08.11. 2020r.

Jury w składzie:

Ludmiła Łabowicz (przewodnicząca komisji) – filolog, badaczka folkloru, dziennikarka

Vita Kociubajło – instruktor śpiewu, dyrygentka, wokalistka

Marta Szałkiewicz – instruktor ds. muzyki Podlaskiego Instytutu Kultury, instruktor śpiewu w ZPiT Kurpie Zielone

wysłuchało łącznie 57 jednostek wykonawczych.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

FOLKLOR AUTENTYCZNY:

Młodsza kategoria wiekowa

Solo:

I miejsce – Ksenia Parfieniuk

II miejsce – Katarzyna Parfieniuk

Wyróżnienie – Oliwia Szulżyk

Średnia kategoria wiekowa

Solo:

I miejsce – Natalia Nikitiuk

Małe formy:

I miejsce – Kwartet Katarzyna Tomczuk, Natalia Nikitiuk, Gabriela Jakubowicz, Joanna Wasiluk

Zespoły:

II miejsce – Zespół „Hiłoczka” (starsza grupa)

Starsza kategoria wiekowa

Solo:

I miejsce – Wiera Niczyporuk

II miejsce – Witalis Socha

III miejsce – Nina Timoszuk

III miejsce – Olga Fiłoc

Małe formy:

I miejsce – Kwartet Ewa Iwaniuk, Barbara Budnik, Luiza Korzun i Marta Rygorowicz

II miejsce – Duet Olga Fiłoc, Anna Romaniuk

Zespoły:

II miejsce – Malinki z Malinnik

FOLKLOR OPRACOWANY:

Młodsza kategoria wiekowa

Zespoły:

I miejsce – Zespół „Hiłoczka” (młodsza grupa)

Średnia kategoria wiekowa

Solo

I miejsce – Wołodymyr Hrebiń (Ukraina)

Wyróżnienie – Aleksandra Kasperuk

Małe formy:

II miejsce – ,,Bielija Krili” Adrian i Cezary Daniluk, Aleksandra Jarocka

Starsza kategoria wiekowa

Solo:

I miejsce – Petro Romaniv

I miejsce – Nina Szymańska

Małe formy:

I miejsce – Duet Ewa Iwaniuk i Luiza Korzun,

I miejsce – Trio Aniela Pieczyńska, Iwona Zdanowicz, Małgorzata Bakunowicz

II miejsce – Duet Danuta Olszewska, Petro Romaniv

III miejsce – Kwartet Tamara Rusinowicz, Nina Gauze, Walentyna Marcinowicz, Nina Szymańska

Wyróżnienie – Duet Bołtromiuk Wiera, Borowik Irena – Zespół wokalny z Morza

Wyróżnienie – Duet Walentyna Kolenda, Lidia Piotrowska

Wyróżnienie – Duet «RELIGIMUZ» Ołeh Kołos, Nadija Pakosz (Ukraina)

Zespoły:

II miejsce – Zespół „Werwoczki”

II miejsce – Zespół „Orlanie”

III miejsce – Zespół „Niezabudki”

Wyróżnienie – Zespół „Tęcza”

PIOSENKA WSPÓŁCZESNA:

Młodsza kategoria wiekowa

Solo:

I miejsce – Maja Jermałowska

II miejsce – Izabela Pietroczuk

III miejsce – Oliwia Kozak

Średnia kategoria wiekowa

Solo:

I miejsce – Maria Sawicka

I miejsce – Joanna Kuprianowicz

II miejsce – Aleksandra Wołczyk

II miejsce – Julianna Laszewicz

III miejsce – Amelia Kuształa

III miejsce – Emilia Korolko

III miejsce – Aleksandra Osipiuk

Małe formy:

II miejsce – Duet Aleksandra Osipiuk, Emilia Korolko

III miejsce – Duet sióstr – Ksenia i Zosia Szumne

Zespoły:

I miejsce – Zespół „Studio Piosenki HDK”

II miejsce – „Fermata”

Starsza kategoria wiekowa

Solo:

I miejsce – Izabela Karczewska

II miejsce – Wiktoria Gać

II miejsce – Magdalena Tworkowska

Zespoły:

I miejsce – Zespół „Mikron”

I miejsce – Zespół „Mikron” grupa żeńska

Wyróżnienie – Вокально інструментальний ансамбль „Родина” (Ukraina)

Konkurs Piosenki Ukraińskiej «З ПІДЛЯСЬКОЇ КРИНИЦІ 2020»

jest realizowany dzięki dotacji

Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *