Media ukraińskie na Podlasiu

http://nadbuhom.pl/

„НАД БУГОМ І НАРВОЮ” – Український часопис Підляшшя видає Союз українців Підляшшя з 1991 року (в інтернеті від 1999 р.). Журнал у формі двомісячника має суспільно-культурний характер, видається українською та польською мовами.

„NAD BUHOM i NARWOJU” – ukraińskie pismo Podlasia wydawane jest przez Związek Ukraińców Podlasia od 1991 roku (w Internecie od 1999 r). Pismo ma formę dwumiesięcznika społeczno-kulturalnego, wydawane w języku ukraińskim i polskim.

Przegląd ukraiński

– cykl informacyjno-publicystycznych programów mniejszości ukraińskiej, realizowanych w porozumieniu z organizacjami mniejszościowymi na Podlasiu i emitowanych w języku mniejszości. Przegląd Ukraiński – TVP3 Białystok – niedziela 8:45 co tydzień
Archiwalne audycje Przegląd Ukraiński-Український Перегляд TV Białystok w internecie:
http://bialystok.tvp.pl/25044445/przeglad-ukrainski

Автори програми:
Jerzy Misiejuk: ural0@poczta.onet.pl
Ludmiła Łabowicz: luca@piasta.pl

Ukraińska dumka

Audycje w języku ukraińskim na antenie Polskiego Radia Białystok emitowane są od 1991 roku. Ukraińska dumka nadawana jest trzy razy w tygodniu: w niedziele, poniedziałki i środy.
pon.: 18:30-18:45, śr.: 18:30-18:45, niedz. 8:00-8:30
Programy przygotowują dziennikarze:
Eugeniusz Ryżyk ( eryzyk@radio.bialystok.pl )
Sławomir Sawczuk ( ssawczuk@radio.bialystok.pl )

http://www.radio.bialystok.pl/dumka/

Ukraińskie Słowo

– audycja w języku ukraińskim Program zadebiutował na antenie 23 kwietnia 2009r. To pierwsza audycja Radia Orthodoxia w języku ukraińskim. Program przygotowywany jest przez młodzież skupioną wokół nauczycielki języka ukraińskiego – Ludmiły Łabowicz. Pani Ludmiła przygotowuje i dobiera teksty, które następnie czytają: Agnieszka Repko, Aleksandra Olejnik, Ewa Stepaniuk i Katarzyna Sawczuk. Efekt ich pracy w pięknym ukraińskim języku można posłuchać na antenie Radia Orthodoxia w każdy czwartek o godz. 16:45

http://orthodoxia.pl/kategoria/audycje/audycje-stale/ukrainskie-slowo-audycje-stale/